Ana sayfa Hibrit Arabalar Türkiye’de Satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobiller

Türkiye’de Satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobiller

182
0

Türkiye’de Satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobiller

Akaryakıt fiyatlarından dolayı elektrikli otomobil ve hibrit otomobil arayışına girdiyseniz ülkemizde satılan modeller hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Neden Elektrikli ve Hibrit Otomobil?

Son zamanlarda akaryakıt fiyatlarında görülen inanılmaz artış ve akaryakıtlı otomobillerin çevre kirliliğine neden olması gibi faktörler pek çok kişinin alternatif araç türlerine yönelmesine neden oldu. Sizinle paylaşacağımız araç fiyatlarının enflasyona bağlı olarak değişebileceğini ve sadece size fikir vermek amacı ile paylaşıldığını hatırlatmak isteriz.

Elektrikli ve hibrit otomobiller ile 100 km’lik bir yolu yaklaşık 10 TL’ye gidebilme imkanı ve minimum oranda çevre kirliliğine neden olması bu otomobillere olan ilgiyi arttırdı. İşte, ülkemizde satılan elektrikli ve hibrit otomobillere örnekler…

BMW i3

Evinizdeki prizden bile şarj edebileceğiniz bu araç oldukça şık ve konforlu. Şuan için yaklaşık olarak 300.000 TL’ye yakın bir fiyatla alıcılarını bekliyor.

BMW i8

100 km’de ortalama 2,1 litre yakıt tüketimi ile oldukça iddialı ve gösterişli olan bu araç ülkemizde 1.228.300 TL’den alıcılarını bekliyor.

Hyundai Ioniq

2017 yılında ülkemizde yılın otomobili unvanını alan bu model kendi kendini şarj edebiliyor ve 100 km’de sadece 9 litre yakıt tüketiyor. Hibrit otomobil modelinin fiyatı ise yaklaşık olarak 185.000 TL

KIA Niro

100 km’de 3,8 litre yakıt tüketen kullanışlı bir model olan Niro, kendi kendini şarj edebiliyor ve pillerini doldurmak için şebeke elektriğine de ihtiyaç duyulmuyor. Araç 155.300 TL’den satışa sunuluyor.

Renault Zoe

Tamamen elektrikli hibrit otomobil modeli olan Zoe, 0 km’den 100 km hıza 13.5 saniyede ulaşıyor ve tam şarj ile 350 km ile 400 km arası yol kat edebiliyor. Aracın biten pillerini doldurmak ortalama 2,5 saat civarı sürüyor ve aracın maksimum hızı 135 km/s ve ortalama olarak 100 km yol gitmek için 10 TL yakıta ihtiyaç duyuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here