Ana sayfa 2. El Araba Senetle Araba Satın Alma

Senetle Araba Satın Alma

84
0

Senetle Araba Nasıl Satın Alınır?

Senetle araba satın alma yoluna genellikle bankaların araç kredisi tahsis etmediği ve araç satın alacak kadar nakit parası olmayan kişiler başvurmaktadır. Eğer siz de bu grupta yer alıyorsanız senetle araba satın alma yoluna başvurabilirsiniz. Senetle araba satın alma temelde iki yol ile yapılır:

  1. Galeriden Senetle Araba Satın Alma

Galericiler mali açıdan sorun çeken ve senetle araba satın almak isteyen kişilere bu imkanı sunarlar. Pek çok galerici müşterilerine pek çok araç modeli için bu satın alma yöntemini sunmaktadır. Çevrenizdeki galeriler ile iletişime geçerek bu konuda hizmet verip vermedikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  1. Sahibinden Araba Satın Alma

Eğer galeriden değil de sahibinden senetle araba satın alma yoluna başvurmak istiyorsanız öncelikle sadece güvendiğiniz ve tanıdığınız kişilerle anlaşmanızı öneririz. Ancak bu şekilde ilerde araçtan ya da senetten doğan sorunlarla uğraşmanıza gerek kalmadan satın alma işlemini güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Senetle Araba Satın Alma Prosedürü Nasıl İşler?

Senetle araba alma prosedürü şu şekilde işlemektedir:

  1. Senetle araba satın alma prosedürü öncelikle senetle araç satın alacağınız galerici ya da kişiyle iletişime geçmenizle başlar.
  2. Satın alacağınız araca karar verince aracın fiyatının üzerine belirli bir ücret eklenir ve oluşan bu ücret sizin ödemeyi taahhüt ettiğiniz vadeye bölünerek aylık taksitler oluşturulur.
  3. Oluşturulan bu aylık taksitler senede bağlanır ve her ödeme ayı için bir senet oluşturulur.
  4. Siz ödeme yaptıkça ödeme yaptığınız ayın senedi size geri verilir.

Senetle Araba Satın Alma 2019

Senetle araba satın alma prosedürü yukarıda anlattığımız adımlar takip edilerek gerçekleştirilmektedir. Galericiler bu prosedürün dışında sizden aynı zamanda rehin ve noter işlemleri gibi özel şartlar talep edebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here