Ana sayfa 2. El Araba Senetle Araba Sahibinden

Senetle Araba Sahibinden

129
0

100Senetle Araba Sahibinden

Araç sahibi olmak istiyor ama bankadan kredi alamıyorsanız senetle ara sahibinden satın alma yoluna başvurmayı düşünebilirsiniz.

Güvendiğiniz Kişilere Başvurun

Senetle sahibinden araba satın almayı düşünüyorsan en çok dikkat etmeniz gereken nokta güvendiğiniz bir kişiden bu şekilde araç satın almak olmalıdır. İyi tanıdığınız ve güvendiğiniz bir galeri ya da kişiden senetle araba alırsanız bir sıkıntıyla karşılaşmazsınız. Kötü niyetli ve fırsatçı kişilerden ise uzak durmaya özen gösteriniz.

Senetle Araba Nasıl Satın Alınır?

Öncelikle size senetle araba satın almak için hizmet verecek ve aracını satışa çıkarmış kişilerle ya da galeri sahipleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Galeriden bu şekilde araç satın aldığınızda genel olarak finansal olarak güçlü olan satıcılar bankalarla uğraşmadan kendi imkanları ile durumu çözüme kavuşturmaktadır. Burada galerici sizden rehin masrafı ve noter parasını talep edecektir. Gerekli senet ve noter işlemleri tamamlandığı zaman istediğiniz aracın o anda sahibi olacaksınız.

Yine senetle araba satacak kişilere de ulaşabilirsiniz. Galeri ile anlaşmamak istiyorsanız bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Senetle Araba Satın Almanın Dezavantajları

Senetle araba almanın dezavantajları ve riskleri mevcuttur. Aşağıdaki risk ve dezavantajları gözden geçirmeniz ve önerilerimizi uygulamanız size sorunsuz bir alışveriş imkanı sağlayacaktır.

  • Öncelikle eğer bir galeri ile anlaştıysanız galeri sahibi sizde hem aracın fiyatını, hem kredinin faizini hem de kendi komisyon ücretini talep edecektir. Bu da uzun vadede hesapladığınızda size pahalıya patlayabilir.
  • Güvenilir olmayan kişilerle anlaşırsanız araç istediğiniz gibi çıkmayabilir ya da senetle alakalı hukuksal problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunlarla karşılaşmamak için arabayı senetle satın almak güvenilir kişilerle anlaşın ve senedi tek senet halinde değil aylık senetler halinde oluşturun ve ödeme başına senedi geri alın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here