Ana sayfa Hibrit Arabalar Hibrit Araba Modelleri

Hibrit Araba Modelleri

123
0

Hibrit Araba Modelleri

2018 yılının ünlü otomobil markaları hibrit araba modelleri üretiminde bulunuyor.

Beklenilen yıllar içerisinde elektrikli araba modellerinin hemen hemen herkes tarafından tercih edilmesi söz konusudur. Bu otomobillerin giderek yayılması ise hibrit araba modellerinin üretimine ağırlık verilmesi gerektiğini ortaya koyacak gibi görünüyor. Hibrit arabalar elektrikli otomobillere giden yolun önemli bir kilometre taşı olarak görünüyor. Hibrit teknolojideki gelişmeler elektrikli motorlardaki verimliliğin göz önüne alınması gerektiği mesajını veriyor. Hibrit arabaların gündeme gelmesi iki temel nedene bağlıdır. Bunlar:

  • Paris iklim anlaşması
  • Yakıtlı arabalardaki verimliliğin istenilen kapasiteye ulaşamamış olması

Toyota

Uzak doğu kökenli markalar arasında ilk göze çarpan marka Toyota oluyor. Toyota Avrupa kökenli markaları kendi ülkesinde yenmeyi başarmış bir Japon teknolojisi örneği olarak karşımıza çıkıyor. Hibrit araba denildiğinde kendi ülkesinde “ hibrit eşittir Toyoya “ sloganı ile hareket ediyor. Türkiye’nin ilk hibrit arabası Toyota’nın üretmiş olduğu C-HR Hybrid modelidir. Otomobilin hem içi hem de dışı karakteristik çizgilerle donatılmıştır.

KIA NİRO

Premium araçlar olarak değerlendirilmeye açık olan bu araç çift bölgeli kliması ve kablosuz akıllı şarj noktası sayesinde C segmenti özelliklerini barındırıyor. KIA’nın süspansiyon teknolojisi artık markayı tanıyanlar tarafından anlaşılmış özelliktir. Araç 100 kilometrede 3.8 litre benzin tüketerek yakıt tasarrufu sağlıyor. Hem satış fiyatı hem de yakıt tasarrufu ile 2018 yılında hibrit araba satışında öne çıkması beklenilen bir markadır.

Hyundai Loniq

Markanın elektrikli otomobil üretimine geçiş aşaması oldukça hızlı bir giriş ile başladı. Hibrit otomobillere Hyundai Loniq modeli ile giriş yaparak düşük yakıt tüketimini bir kez daha bu marka üretimi ile öne sürüyor. Rüzgar sürtünmesini önlemek amacı ile otomobilin tavan kısmında alçalma gözleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here