Ana sayfa Senetle Araba Borç Para Veren Zenginler

Borç Para Veren Zenginler

96
0

Borç Para Veren Zenginler

Bankalara alternatif olarak borç veren kişiler borç para veren zenginler kapsamında 10nakit paraya ihtiyacı olanların nakit ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Bankalardan kredi alamayan kişilerin alternatif bir yol aramaları halinde senet karşılığında para veren kişiler ile iletişim geçebilirler. Bu kişilerin gerçek kişiler olduklarından emin olunmalıdır. Bankalar kredi notu yüksek olan kişilere kredi vererek nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarken kredi notu düşük olan kişileri kredi ürünlerinden yararlandırmazlar. Banka mantığı ile hareket eden bazı kuruluşlar veya bu işi bireysel olarak yapan zenginler senetle kredi ihtiyacı olanların yüzünü güldürüyor.

Borç Para Nereden Alınır?

  • Elden başvuruda bulunulan yerler
  • Borç para ihtiyacı olanlara hizmet sunan vakıflar
  • Yüksek faiz karşılığında yasal olmayan uygulamaları ile borç veren tefeciler
  • Parasını değerlendirmek adına faizle bor verenler
  • İkrazatçı firmalar veya kişiler

Borç para nereden alınır sorusuna yönelik verilecek yanıtları oluştururlar. Bunlar dışında bir de faktoring firmalarından bahsedilebilir. Kişilerin finansal ihtiyaçlarına çözüm sunan bu firmalar Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu’nda gerekli izinlerle faaliyet gösterirler. Vadeli alacaklarının bu firmalar tarafından sağlanması ile borçluların banka kredilerine ihtiyaç duymadan gerekli finansal ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan faktoring firmaları komple bir finansman yönetimi olarak karşımıza çıkar.

Faktoring Avantajları

Alacak garantisi, likidite, zaman, istihbarat, tasarruf, finansal güç faktoring avantajları olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü kaynaklara ve kurumsal bir yapıya sahip olan faktoring firmalarından finans temini sağlamak nakit paraya ihtiyacı olanlar tarafından bir avantajdır. Bu kuruluşlarda tefeci mantığı yer almaz. Yasal yollardan uygulanan faiz işlemleri ve imzalanan senetler kişileri zor durumlarda bırakmadan borçluların bu firmalardan aldıkları paraları gönül rahatlığında harcamaları garantisini verir. Güvenilir istihbarat bilgileri ile tahsilat riski en aza iner.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here